5 Bře

ME-HOLANDSKO-ALKMAAR-2005

12.8-20.8.2005 se konalo v Holandsku v Alkmaaru otevřené Mistrovství Evropy v cyklistice tělesně postižených sportovců.Závodů se zúčastnili handbikeři z 10 evropských zemí a také závodníci z Austrálie,Canady,USA a Jihoafrické republiky.Z ČR nás reprezentovali dva handbikeři a to Marcel Pipek (olympijský vítěz) a naše nová naděje handbikér Pavel Děcký.17.8. se jel maratón o délce 42km,kde Marcelovi uniklo zlato o 0,5vteřiny a skončil ve spurtu bronzový.Pavel Děcký skončil 10 v Evropě,což je pro nejmladšího handbikera v pelethonu,.který jezdí první sezónu skvělý úspěch.
18.8. se jela časovka,neboli jak se mezi cyklisty říká“závod pravdy“.Délka tratě byla 17km se dvěma 8,5 km okruhy.Marcel byl řazen mezi velké favority a i když si věřil,tak jak sám říká bylo to velmi těžké. Především proto,že v prvním kole jel dost rychle do jedné ze zatáček a ta ho vynesla mimo trať a tak po prvním okruhu ztrácel 40 vteřin na prvního.Naštěstí se mu podařilo v druhém kole ztrátu dohnat a v cíli být o 3 vteřiny první!
Tímto výkonem Marcel dokázal potvrdit pozici nejlepšího světového časovkáře a po zlatu z paralympiády z Atén získat stejný kov i na evropském šampionátu a stal se MISTREM EVROPY.Na 12.místě v Evropě se umístil náš druhý handbikér Pavel Děcký.
Díky skvělému výkonu na ME v Holandsku se podařilo Marcelovi přeskočit o 50bodů Američana Hockensmitha a vévodí tak světovým tabulkám IPC!!!
Za tyto úspěchy chce Marcel Pipek s Pavlem Děckým poděkovat věrným sponzorům a to především obci Česká Ves a Vápenná, městu Jeseník a Šumperk, NUTREND Olomouc, VPO plast Česká Ves, Autobazar KD, API Slapy u Tábora, MEDICO Brno, CAMPANULA Jeseník, STARCARS Olomouc a TILAK Šumperk,bez kterých by se nemohly dobře připravit a kvalitně reprezentovat ČR.
Co Marcela a Pavla čeká v příštím roce 2006? V březnu se zúčastní prestižního 5-ti etapového závodu v Austrálii-Perthu www.handcycling.org.au a dále v září je čeká druhý vrchol sezóny-Mistrovství světa ve Švýcarsku-AIGLE,kde by chtěli získat ty nejcennější kovy.Tak uvidíme…….